Brand Logo

Dřevo

Asi každý řemeslník by měl rozumět nejen svému řemeslu, ale i materiálu, který používá a jeho prvotnímu zpracování. Obzvláště to platí u dřeva, neboť při špatném výběru a neprofesionálnímu opracování může dojít k nenávratnému poškození. Proto je tolik důležité rozumět vlastnostem materiálu, se kterým se pracuje. Samotná struktura dřeva je na první pohled velmi jednoduchá, ale opak je pravdou. Jak každý ví, dřevo se získává ze stromů. Ty jsou velmi laicky řečeno, sestaveny ze třech základních vrstev, takzvaných letokruhů – běl, zralé dřevo a jádro. Každý strom má i své dřevní buňky a i ty se dělí do třech typů: vyživovací, vyztužovací a vodivé cévy. Samotné stromy se pak ještě dělí na dřeviny jehličnaté a listnaté. Díky anatomické stavbě těla stromu se jeví jednodušší u stromů jehličnatých než u listnáčů. Název letokruh už asi také slyšel každý. Je to vlastně jakýsi přírůstek vytvořený kambiem a to v průběhu jednoho roku neboli vegetačního období. Co jeden rok, to jeden letokruh. Tímto způsobem se bezpečně pozná stáří stromu. V těle stromu se dále nachází dřeň. Je to vlastně jakési centrum stromu a její barva je odlišná – je světlejší než samotné jádro a také slabší. Srdce stromu je část trupu, nacházející se mezi dření a mízou stromu. A právě zde vzniká nejlepší stavební materiál. Poslední letokruhy, nazývané také běl, je barevně světlejší než jádro. Jeho hlavním úkolem je přivádět vodu od kořene k listům, či jehličí. Také ukládá zásobní látky a jeho rozsah je u jednotlivých dřevin různý. Běl se nachází mezi samotným srdcem stromu a kambiem, čímž se rozumí poslední letokruh. Strom vždy chrání kůra, což je vlastně poslední vnější vrstva. Při zpracování dřeva je velmi důležité právě kůru velice precizně odstranit a to z důvodu zabránění napadení houbami, plísněmi a jinými nežádoucími parazity. Nejideálnější čas pro kácení stromů určených na zpracování (prkna, trámy atd..), je zimní období, tedy období klidu. V tomto čase se ve stromu nachází minimum mízy a dřevo je méně náchylné k napadení plísní. Opracovaný kmen stromu se musí vždy jako první zbavit kůry, hned poté následuje mycí proces, který má za úkol odstranit různé zárodky plísní, hub a jiných parazitů. Potom už nastává doba řezání na prkna. To se děje na pilách, kde jsou k tomuto úkonu vybavení různými katry a jinými přístroji na zpracování dřeva. Zpracované dřevo se nechává vysušit a teprve poté se prodává za účelem dalšího zpracování.

Střešní Krytiny

www.tesarstvistryka.com Střešní krytiny - betonová krytina Tato krytina je populární pro snadnou pokládku, který má ucelený sortiment pro snadnou opravu poruch. V našem sortimentu betonových tašek najdete například výrobky od firmy Bramac. Obecně platí, že oproti páleným střešním krytinám jsou u betonových střešních krytin relativně levnější doplňky (krajové, odvětrávací a další speciální tašky). Chcete-li se tedy u své střechy řídit především cenou, je dobré neporovnávat pouze cenu za m2, ale nechat si připravit ucelenou cenovou nabídku na Vaši konkrétní střechu. Střešní krytiny - pálená krytina Pálené tašky se vyrábí z čistě přírodních materiálů (ze speciální cihlářské hlíny) a pálí se za vysokých teplot. Takto vyrobená taška je výborným tepelným izolantem a skvěle akumuluje. V našem sortimentu najdete výrobky například od firmy KM Beta. Střešní krytiny - vláknocementové Tyto lehké střešní krytina jsou vyrobena na bázi cementu a umělých vláken, má speciální povrchovou úpravu založenou na třístupňovém barvení. V našem sortimentu najdete výrobky například od firmy Cembrit. Střešní krytiny - bitumenová střešní krytina Krytina se stále těší větší popularitě. Vyrábí se z asfaltové lepenky pokryté tenkou vrstvou speciální minerální nebo keramické drtě, kterou je hustě posypána. Bitumenový šindel se klade na sebe, vlivem slunce se "zapeče" a tím vykazuje velmi dobré izolační vlastnosti. Dalšími výhodami jsou odolnost proti ohni, slunečnímu záření a jednoduchá a rychlá montáž. V našem sortimentu najdetenapříklad výrobky od firmy Iko, Onduline.

Tepelná izolace

www.tesarstvistryka.com Můžeme Vám nabídnout tepelné izolace od různých značek, jako jsou například Rockwool, Isover, Styrodur a dalších výrobců dle požadavku zákazníka. Tepelná izolace - proč ji použít? Tepelná izolace poskytuje záruku příjemného prostředí, kde není zima ani horko. Tepelná izolace snižuje únik tepla z objektu na minimum a tím se šetří náklady na teplo. Vydání je pouze jednorázové a v budoucnosti se s jistotou vrátí, zvláště vzhledem k tendenci růstu cen energie. Všeobecně Tepelná izolace zajišťuje optimální teplotu pro práci i bydlení. Tepelná izolace chrání před vlhkostí a výkyvy teplot.

Hromosvody

www.tesarstvistryka.com Naše firma má dlouholetou a velmi dobrou zkušenost s firmou HROMOSVODY BŘÍZA. Součástí střechy je hromosvod, který je důležitou součástí střechy a dle Vašich požadavků Vám obstaráme a zajistíme instalaci včetně certifikace od danné firmy

Hromosvody Bříza