Dřevo

www.tesarstvistryka.com

Chcete-li vybrat typ dřeva, které jsou nejvhodnější pro práci je třeba udělat, je důležité rozumět vlastnostem materiálu.

Struktura dřeva

Dřevo je odvozen od stromu. To se skládá ze svazků vláken nebo dlouhé trubky, které běží paralelně s stonku stromu. Jedná se křižuje další vlákna, která tvoří nebo dřevo dřeňových paprsků. Tyto dřevěné paprsky průchod od centra, nebo na korkové kůry a slouží k vázat jednotek dohromady. Soustředné kruhy jsou tvořeny jako vrstva dřeva, která zní každý rok. Jedná se o tzv. letokruhy.

Úseky kmene stromu

Dřeň, nebo korkové: Toto je centrum stromu. Je světlejší barvy a méně silné, než jádra. Heartwood: Tato část trupu, která se nachází mezi medulla a mízy-dřevo, nám dává nejlepší stavební materiál. Bělí: poslední letokruhy jsou uvedeny zde, mezi heartwood a kambium. Kambium: Toto je poslední letokruh. Kůra: Tato vnější vrstva chrání strom.

Řezání stromů na prkna, trámy

Strom je obvykle řez v zimě, kdy je málo mízy ve dřevě. V této době je dřeva méně náchylné k napadení plísní. Poté, co byl zbaven kůry, je kufr umýt, aby se zabránilo houba, plísně nebo jiné růst. Tento proces také pomáhá sezónu dřeva. Na konci období, koření kufru může být rozřezaný na prkna v některém z mnoha různými způsoby. Jedním z nejvíce praktické metody řezání je rovnoběžná s obilím. To se nazývá obyčejný, nebo hajzl, řezání. Čtvrtletí řezání, jiné metody, se používá k vyšší kvalitě práce.